Přátelé a kamarádi Vinotéky Matěj.

Před časem vznikla myšlenka nabídnout prostory, resp. stěny Vinotéky malířům a fotografům ať známým, méně známým či úplně začínajícím.

U sklenky vína si tedy můžete nyní, krom atmosféry s muzikou, s kamarády ještě rozšířit své „umělecké“ obzory:-) Pokud znáte někoho šikovného, jehož tvorba by se u nás mohla načas vyjímat, propojte nás.

Od 7.7. zahajujeme PRVNÍ VÝSTAVU fotografií Aleše Formánka na téma Divadlo.

V srpnu máme přislíbenou výstavu obrazů Kateřiny Sidonové

Něco málo o Alešovi:

  • Aleš Formánek (*1968), pardubický fotograf – samouk, zhotovil své první fotografie bakelitovým přístrojem Smena 8M sovětské výroby v 80.letech minulého století. V roce 1990 začíná videokamerou zaznamenávat rockové a undergroundové akce, o 10 let později zachycuje již digitálním fotoaparátem koncerty, divadelní představení, společenské události, ale hlavně lidi, s nimiž se setkává na svých toulkách světem. Jeho snímky zachycují běžné situace, tváře a postavy ve své lehkosti a přirozenosti. Aleš Formánek fotograficky ilustroval knihu Petra Rýgra Na Jiráskově horské cestě (2011), vydal monografii Kapitoly (2012), v roce 2013 mu vyšla fotoreportáž Pouť za Toufarem, v roce 2017 vydává objemnou knihu Odvaha dokumentující proces vzniku slavné jezdecké sochy Jaroslava Róny v Brně. Své fotografie prezentoval i na několika samostatných a společných výstavách.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *