Čtvrté Cestovíní a Degustace Vinařství Tichý!

5.6. od 18:30h pořádáme již čtvrté „Cestovíní“. Tentokrát na téma cestou ke K2. U sklenky vína nám bude Marta s Tiborem povídat a promítat o jejich putování Pákistánem až pod K2. Vstupné zdarma.

A hned týden na to, ve čtvrtek 11.6. přijede Luba Tichý představit svá vína především ročníku 2025! Vstupné na Degustaci 10 vín je 550,- a nebude chybět ani vhodné tapas a spoustu H2O.

Kdo už někdy byl na degustaci tohoto Vinařství, ví, že to bude opět krásný večer.

Místa si rezervujte na rys.martin@email.cz

Těším se na obě akcees vámi.

Martin

Degustace Vinařství Kadrnka

Práce na změně exteriéru Vinotéky Matěj probíhají dle plánu. Jinak to ani nejde,..abysme v novém hávu ve čtvrtek 28.5. u nás přivítali Vinařství Kadrnka! Vinařství, které je mou srdcovkou a to nejenom, co jsme společně prožili,ale jaká vína dál dělají a umí… Nejen ročník 2025, který bude hrát prim,ale i ukázka práce u jedné odrůdy a u jednoho vinaře …

Start je v 18:30h

Vstupné 550,- které krom 10 vzorků vína obsahuje i vhodné občerstvení a spoustu H2O.

Místa si objednejte na e-mail rys.martin@email.cz.

Vinotéka v novém zvenčí bude hezčí a stejně krásná uvnitř….ale….

Přátelé a kamarádi Vinotéky Matěj,

V pondělí 25.5. a v úterý 26.5. Vinotéka Matěj dostane novou výlohu, nové dveře… nové „zvenčí“ :-).

Proto v tyto dny bude provoz Vinotéky Matěj omezen ( zednické práce, řev vrtaček ) na vína pouze s sebou…

dvojku si společně můžeme dát u rybníku, nebo “ na stojáka“ před Vinotékou….

Mým cílem je, aby tato „přestavba“, která mi byla oznámena majiteli , proběhla co nejrychleji – tedy za dva dny.

Proto nepožaduji ukončení prací před 16h, tedy standardním otevřením Vinotéky Matěj.

vydržte to, vydržme to…vydržím to 🙂

Děkuju vám všem za pochopení

Martin

…díky, bola to jízda a jedeme dál…po narozeninách Degustace Pierre Amadieau!

…díky všem, kteří se osobně účastnili narozenin Vinotéky Matěj, letos s číslovkou 13., velké díky za krásnou párty! Všem těm, kteří nemohli být u toho a podporují náš podnik patří stejný dík!… jen tombola vás minula, slovo pana Zdeňka, resp. pana Petrů, houslohraní Jendy, krásná menu tabule s lososem, kachní paštikou….a výběrem vín Martina Vošmery. Dohromady..zážitek jak víno!

Nezpomalujeme, přidáváme, žijeme!

Další tematický večer je opravduz kataegorie pare excellentes… a to degustace vinařství Pierre Amadieau 14.5.

Tedy elegance vín především z oblasti Cotes du Rhone. Ochutnáme devět vzorků vína, která budou doplněna vhodným tapas.

Degustačním večerem vás provede pan Martin Vošmera!

start je, jako vždy, v 18:30h , vstupné je 690,-

závazné rezervace míst prosím na rys.martin@email.cz

Ti, kteří se přihlásili při minulé degustaci, nebo na narozeninách už nemusí….takže zbývá poledních 5 míst:-))

Martin

1. a 8.5. zavřeno

Oba sváteční pátky máme zavřeno. Tak se nezapomeňte zásobit na prodloužené víkendy vínem, třeba svěžím sudovým Muller Thurgau a Ryzlinkem vlašským z Vinařství Šoman:)

.a pozor!, narozeniny Vinotéky Matěj se už blíží…

Degustace Weingut Kramer 23.4.

Téměř přesně na den a rok Vinotéku Matěj znovu navštíví Michael Kramer z krásného rakouského vinařství – Weingut Kramer.

V loňském roce jsme měli tu čest být prvními, kde Michael v ČR představil svá vína – díky Martinovi Vošmerovi, která k nám vína dováží.

A protože se „akce vydařila“. tak i letos nám přímo Vinař představí především vína ročníku 2025 a samozřejmě několik zpracování odrůdy Grunner Veltliner, ale poznáme i Sauvignon, Welschriesling, Riesling..a i vína z modrého hroznu: když už jsme u toho – při psaní této zprávy je po mé levici sklenka s famózním Selection Domino 2022 (Zweigelterebe, Cabernet und Merlot)…. kartónek jsem si nechal a dobře udělal.

Vstupné je 690,- a nebude chybět i vhodné tapas.

Užijeme si to

Závazné objednávky prosím na email: rys.martin@email.cz

start jako vždy 18:30h

Už tento pátek 17.4. …“třetí cestovíní“

..tentokráte o drsné severské přírodě Lofot a Laponska až k polární záři!

„SEVERNÍ LÁĎA JE KRUTÝ“ – jak jinak nazvat promítání a povídání u sklenky vína od kamaráda Ládi Kulíška Krejčího? 🙂 Chybět nebude ani vhodné občerstvení a spousta H2O! Losos bude. Soba jsem nesehnal….:)

Začínáme v 18:30h. Přijďte si užít pohodový a i poznávací pátek ve Vinotéce Matěj.

Těším se.

Degustace Vinařství Tesařík

Už čtvrtým rokem je nedílnou součástí nabídky Moravských vín ve Vinotéce Matěj rodinné Vinařství Tesařík. Vinařství, které sbírá i ocenění za velkou louží, Vinařství s krásnými, především bílými (jak jinak) víny. Spolupráce je i v sudových vínech (tento týden jsme nakoupili krásný Rýňák….přijďte ochutnat).. co nás ale bude zajímat 9.4.od 18:30h jsou vína lahvová, především ročníku 2025.

Od Tesaříků se nám vždy při minulých degustacích dostalo jedinečné Mullerky, skvělého Rýňáku, burgundských odrůd, Sauvignonu, s vyšší cukernatostí zaujala Pálava, i na modré odrůdy se zřejmě dostane…zkrátka, nechme se „překvapit“, jaký byl vinný rok 2025 u VT.

To vše s Radimem Tesaříkem, který nám vína a vše spojené s s tím, aby jsme taková vína mohli ochutnat, koupit a pít, představí. (už jsem měl tu čest některá vína ochutnat a máte se, přátelé, na co těšit:-) )

Vstupné je 470,- a obsahuje i vhodné občerstvení, dostatek H2O a vše co k Degustaci patří.

Závazné objednávky prosím na e-mail rys.martin@email.cz, nebo se hlašte osobně ve Vinotéce Matěj.

Těším se na další parádní večer s víny a Vámi! 🙂

Martin

Cestovíní – tentokráte „Parkáni z Karibiku“ už v pátek 20.3. od 18:30h!

… když Jarča a Honza „Macháčkovic“ souhlasili s tím, že podpoří můj nápad…. pořádat páteční podvečery až večery ve Vinotéce Matěj, které jsem nazval „CESTOVÍNÍ“, kde se koukneme na videa, fotky, poslechneme si zážitky z cest kamarádů Vinotéky Matěj, mnoho z nás navštívili místa, kam by někoho ani nenapadlo vyrazit, poznat…

A jsem moc rád, jaký ohlas měl večer Island s Macháčkama!

I proto jsme zkrátili termín dalšího Cestovíní – z původníh půlky dubna…když už si Roman ve Vinotéce Matěj zkoušel, jestli z jeho přístroje prezentace funguje….a fungovala, tak na co čekat!!!-

PŘIJĎTE ZAŽÍT PÁTEK S VÍNEM A CESTOVÍNÍM:-)