Přátelé a kamarádi Vinotéky Matěj

rádi bychom vás s Danem Keřlíkem pozvali na degustaci vín, která nese název Rieslingpoint.cz. Jedná se o soubor Rieslingů, které Dan dováží z porýní. Ukážeme si 10 vzorků z oblastí Alsace, Pfalz, Rheinhesen, Rheingau a vezmeme to pěkně od jihu na sever.

Pojďme se společně podívat na tuto krásnou odrůdu, která má mnoho tváří, ale v porýní jeden společný jmenovatel – neoddiskutovatelnou kvalitu.

Degustaci začneme alsaským vzorkem v kategorii Traditionell, nebol-li tradiční. Dále se přeseuneme přes hranice jak státní tak toku řeky a ochutnáme 3 vzorky z oblasti Pfalz od vinařství Schreieck a Becker. A budeme stoupat podél toku řeky Rýn na sever – do oblasti Rheinhessen, kde zpozorníme u 2 vzorků od Guntrumů, až k Wiessbadenu, kde zakončíme degustaci 4 vzorky od dvou vinařství z oblasti Rheingau – Weingut Werner a Kunz.

Krom regionálního srovnání neopomeneme ani srovnání ročníkové. Většina vín bude mladá, svěží, v průběhu degustace ale přitvrdíme muziku a na závěr si ukážeme 20 letý rýňák z trati Doosberg v ušlechtile sladkém provedení edelsuss – lahvově zrát opravdu umí.

Vstupné na tuto jedinečnou degustaci, kterou doplníme i vhodným občerstvením, je 550,- Start je 10.8. od 18:30h

Místa si rezervujte jako vždy na rys.martin@email.cz nebo osobně ve Vinotéce Matěj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *