Sudová vína

Od začátku Vám chceme nabídnout Vinotéku, která poskytuje širokou škálu pro Váš výběr. Protože každá vinařská oblast má svá specifika a každé vinařství má své nejlepší odrůdy, je naše skladba 18 druhů sudových vín sestavena od více dodavatelů.

Jelikož stále hledáme nová a ještě lepší vína, je sudová tabule „ živá“, tedy mění se dle nejlepší aktuální nabídky na trhu.

Opíráme se především o vinařství Šoman, které i svými sudovými víny dosahuje vysoké kvality. Dále v nabídce najdete krásná vína z vinařství Vajbar a dalších velkoobchodních dodavatelů.

Hlavními odrůdami jsou Ryzlink Vlašský, Sauvignon, Muller Thurgau, Rulandské šedé, Chardonnay, Tramín červený, Veltlínské zelené, Sylván, Merlot, Dornfelder, Frankovka, Zweigeltrebe.

Lahvová vína

V naší Vinotéce najdete velký výběr přívlastkových lahvových vín, kde se snažíme najít pro vás vína nejvyšší kvality a vysoké užitné hodnoty. Zde uvádíme hlavní vinaře, sortiment často doplňujeme. Nejlépe tedy přijďte 🙂 .

Morava:

Spolupracujeme se Spolkem Vinařů Dunajovské kopce a to s Vinařstvími: Šoman  Kadrnka, Zámečník, Baláž, Kňourek, Šebesta, Tichý, Mikrosvín, Matula, Volařík.         

Francie: 

široký výběr vín z různých oblastí Francie ( Cotes du Rhone, Lanquedoc, Alsasco, Bordeaux, Burgunsko…) včetně Vinařtví Pierre Richard .    

Itálie:

kromě tichých vín i „pravá“ Prosecca z oblasti Treviso

Rakousko a Německo:

Soustředíme se především na skvělý Riesling z oblasti Rheingau a Mosela, samozřejmě i rakouský Grunner Veltkliner a to např. od vinařství Schuckert, Schreieck, Kunz, Kanitz, Kerpen.

Španělsko:

Hlavními oblastmi, které nabízíme je Rijoa, Rueda, Cava, Penédes a to např. od vinařství Baron de Funes, Vina del Oja, Bodega La Purísima, Coto de Gomariz…

Nový svět:

Zde nabízíme krásná vína za ještě rozumnou cenu z JAR,