Vítejte na stránkách naší vinotéky

 

Zrození Vinotéky Matěj se datuje k 12.12.2012 ve 12 hodin. Naši vracející se zákazníci a i nadále rostoucí počet klientů nás utvrzuje v tom, že směr, kterým  se od začátku ubíráme, tedy jen a jen kvalitou, je správný. Přesto neusínáme na vavřínech, ani vinných listech!

 

Nabízíme 18 druhů stáčených vín a stále hledáme další vinaře, kterým se podaří přijít na trh s opravdu pěkným vínem. Proto je tabule stáčených vín živá, čas od času se mění a každé vínko projde nejdříve chuťovými pohárky jak našimi, tak našich nejvěrnějších klientů, než je zařazeno do nabídky.

 

lahvových vínech nabízíme především přívlastková vína od vinařství z různých koutů světa, které nepotkáte v obchodních řetězcích. I zde vybíráme velmi pečlivě a ne každý má u nás své místo. Nadále rozšiřujeme nabídku moravských vín, kde se soustředíme na ty nejlepší vinaře z mikulovské podoblasti. Více podrobností naleznete v záložce sortiment.

 

Již tradičně pořádáme tematické degustace, které řídí zkušený sommeliér. Rádi zde vítáme každého, kdo má zájem vína poznávat a objevovat. Pravidelně připravujeme i tzv. „Týden s…“, což je neřízená ochutnávka po 1 dcl vybraných vín dle odrůdy či vinařství. Více o degustacích a dalších akcích naleznete v záložce aktuality.

 

K příjemnému posezení u nás najdete i chuťovky k vínu, jako jsou nakládané olivy, škvarková pomazánka od vinařa, vyzrálé a nakládané sýry, mandle…atd.

 

Novinkou jsou večery „pro milovníky vína a vinylů“. LP se prostě právem vrací. U nás si můžete s přáteli pustit i tu svou desku!

 

Přijďte se přesvědčit, že jsme tak trochu jiná vinotéka.

 

Virtuální prohlídka vinotéky